Jakie są opony letnie

Kiedy nadchodzi sezon letni, człowiek dokonuje wielu zmian. Takowe dotyczą porządków, a nawet samochodu, ponieważ trzeba w nim wymienić opony letnie. Dlaczego takowe są idealne na taki właśnie okres czasu?

Kontynuuj czytanie 'Jakie są opony letnie'

Popularność LPG.

LPG funkcjonuje jako paliwo napędowe silników o zapłonie iskrowym od blisko 70 lat, kiedy to w latach 40. XX wieku na włoskie drogi wyjechały pierwsze pojazdy zasilane w ten sposób. Konstruktorzy chyba jednak nie zdawali sobie sprawy jak wielką popularność zyska LPG nie tylko jako gaz do aut (tutaj), ale i istotne źródło energii dla wielu dziedzin gospodarki. Obecnie branża gazu płynnego odnotowuje niezwykle dynamiczny rozwój w Polsce i nie tylko.

Kontynuuj czytanie 'Popularność LPG.'
Popularność LPG.
Foto: www.waly.pl

Opony zimowe - tworzenie i zalety.

Opony zimowe zrobione są z innej mieszanki związków niż opony letnie. Są bowiem lepiej przystosowane do skutecznej przyczepności na mokrym, zimnym oraz niejednokrotnie pokrytym lodem asfalcie. Należy niestety pamiętać o zmianie ich na opony letnie, ponieważ jeżdżąc w lecie na oponach letnich ścierają się bardzo szybko, a ponadto auto z oponami zimowy, czyli tak zwanymi „zimowkami” spala więcej paliwa niż samochód z założonymi oponami letnimi. Jest to więc podwójna korzyść. W opony zimowe najlepiej zaopatrzyć się jeszcze w lecie ponieważ wtedy są najtańsze.

Kontynuuj czytanie 'Opony zimowe - tworzenie i zalety.'
Opony zimowe - tworzenie i zalety.
Foto: www.newsauto.pl

Przeprowadzki międzynarodowe

Odkąd Polska znajduje się w strefie Unii Europejskiej, to przeprowadzki międzynarodowe są coraz częstsze. Cała sytuacja wynika z otwartych granic, dzięki czemu każdemu obywatelowi Unii przysługuje dowód osobisty, który uznawany jest przez wszystkie kraje członkowskie.

Kontynuuj czytanie 'Przeprowadzki międzynarodowe'

Dostarczanie przesyłek

Aktualnie coraz więcej sklepów działa na zasadzie sklepu internetowego. W ten sposób można zyskać o wiele więcej klientów, gdyż bariery przestrzenne przestają mieć znaczenie. Poza tym, sklep internetowy jest znacznie tańszy w utrzymaniu, gdyż nie musi zatrudniać zbyt wielu pracowników i może mieścić się na obrzeżach miasta.

Kontynuuj czytanie 'Dostarczanie przesyłek '
Dostarczanie przesyłek
Foto: g.infor.pl

Ford w dieslu

W tej chwili na rynku motoryzacyjnym mamy do wyboru dwa rodzaje silników. Jeden, to benzynowy, a drugi, to diesel. Dzisiaj opowiemy sobie o pewnej marce, która jest w Polsce bardzo popularna. Jest to ford. Najlepszym modelem tej marki stał się w ostatnim czasie ford focus. Nas interesuje focus diesel, który jest w tej chwili najbardziej popularny i najczęściej wybierany z aut o napędzie dieslowskim.

Kontynuuj czytanie 'Ford w dieslu'
Ford w dieslu
Foto: tommi89.wrzuta.pl


Przeczytaj jakie nowe technologie znajdują się w naszych autach a także co będzie montowane w nich w niedalekiej przyszłości. Dowiedz się więcej na temat swojego pojazdu i całej motoryzacji.

Wrzesień 2014

P W Ś C P S N
« sierpień   pażdziernik »
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31